Charakteristika školy

Jsme malotřídní škola pro cca 50 dětí 1. až 4. ročníku. Vycházíme ze školního vzdělávacího programu pro základní vzdělávání Škola pro život, škola pro všechny. Naším cílem je všestranný rozvoj žáka. Snažíme se vytvářet školu, ve které se cítí dobře nejen děti, ale také rodiče i učitelé. Zahájení vyučování oznamujeme hudbou, většinou známými dětskými písničkami. Konec hodiny taktéž neohlašujeme zvoněním, vycházíme z potřeb žáků a časového rozvrhu. Nabízíme rodinné prostředí s nižším počtem žáků ve třídě, kooperativní výuku, estetické kroužky, exkurze, školní projekty apod. Klademe důraz na bezpečné prostředí, rozvoj osobnosti žáka, rozvoj spolupráce a komunikace, smyslové a prožitkové učení.

Úplnost a velikost školy

Základní škola Bohuslavice u Zlína je od 1. září 2007 malotřídní školou s 1. až 4. ročníkem.
Škola leží v pěkném přírodním prostředí nedaleko krajského města Zlína. Výuka probíhá
na prvním stupni ve dvou třídách. Součástí školy je školní družina, do které dochází cca 25 až 30 žáků. Další součástí školy je mateřská škola s kapacitou 28 dětí a školní jídelna, ve které se stravuje kolem 25 až 30 žáků ZŠ a 28 dětí MŠ. Škola leží v obci s cca 790 obyvateli s velmi širokou spádovostí. Dojíždějí k nám žáci ze Zlína, Březnice, Šarov, Salaše, Doubrav a Hřivínova Újezdu. Většina spádových obcí je ve vzdálenosti menší než 10 km. Dopravní obslužnost je velmi dobrá, jízdní řády jsou v rámci možností přizpůsobeny době školního vyučování.

Co nabízíme:

- čisté, klidné, příjemné a bezpečné prostředí školy s nadstandardními podmínkami
- kvalitní a zkušené učitele
- individuální přístup ke každému dítěti ( nízké počty žáků ve třídách )
- uplatňování nových metod a forem práce ( využívání interaktivních tabulí, dataprojektorů, PC )
- třídní i celoškolní projekty ( v projektových dnech spolupracují mezi sebou všechny děti napříč
  věkovými skupinami )
- jistotu a bezpečí pro každého žáka naší školy
- velkoryse řešené učebny s hracími kouty a moderním vybavením
- nově a funkčně vybavenou učebnu výpočetní techniky
- prostornou a nadstandardně vybavenou školní družinu s celodenním provozem
  (od 6,30 - 16,15 hodin)