Jídelní lístek

JÍDELNÍ LÍSTEK 20. 5. - 24. 5. 2019

Pitný režim zajištěn po dobu pobytu dítěte v mateřské škole.

Používáme ovocné, zelené a černé čaje (druhy obměňujeme), někdy je ochucujeme citronem. Čaj mírně doslazujeme. Jednou týdně podáváme ovocné nápoje s příchutí nebo mošty.

Na přesnídávku podáváme jablka,hrušky,banány,( v sezóně také mandarinky, pomeranče, hroznové víno, švestky, blumy).

Jídlo je určeno k okamžité spotřebě. Změna jídelníčku vyhrazena.

Vedoucí kuchařka: Martina Hofmanová, Vedoucí ŠJ:Miroslava Ličmanová
Jídelníček kontrolovala a schválila: Mgr. Lenka Vavrušová, ředitelka školy

KOMPLETNÍ SEZNAM ALERGENŮ NALEZNETE PO ROZKLIKNUTÍ ZDE:

Cena stravného v MŠ

Oznámení o změně ceny stravného v mateřské škole

Vážení rodiče, z důvodu stálého růstu cen potravin a nutnosti dodržování výživových norem dochází od 1.9. 2019 ke zvýšení ceny za stravování, a to následovně:

celodenní strava pro děti od 3-6 let     40 Kč,-
polodenní strava pro děti od 3-6 let     31 Kč,-

celodenní strava pro děti od 7-10 let    42 Kč,-
polodenní strava pro děti od 7-10 let    33 Kč,-

Děkujeme za pochopení!
Mgr. Lenka Vavrušová, Miroslava Ličmanová

Současná cena stravného platná do 31.8.2019:

Děti od 3 do 6 let při celodenní stravě

37 Kč,-

Děti nad 7 let při celodenní stravě

39 Kč,-

Stravné se vybírá vždy po uplynutí měsíce a to do 15. dne měsíce následujícího

Možnosti platby:

1. Platba v hotovosti vedoucí školní jídelny paní Miroslavě Ličmanové denně od 7:00 - 8:00
  2. Platba převodem na číslo bankovního účtu 181500994/0300 (VS- datum narození nebo RČ dítěte, KS - 0308)

Dětem je poskytována plnohodnotná, vyvážená, pestrá a kvalitní strava dle příslušných předpisů

• Je zachována vhodná skladba jídelníčku, dodržování technologie přípravy pokrmů a nápojů.
  • Je zajištěn dostatečný pitný režim v průběhu dne. Po celý den mají děti ve třídě připraveny tekutiny na vozíku (ovocný čaj, ovocná nebo citronová šťáva v zásobníku na teplé nápoje) a ty si formou samoobsluhy podle potřeby samostatně nebo s pomocí dospělé osoby čepují, nalévají. Při pobytu venku v letních měsících je nápoj přinesen na zahradu či veřejné sportoviště a dětské hřiště.
  • Mezi jednotlivými pokrmy jsou dodržovány vhodné intervaly.
  • Děti jsou vedeny ke stolování v klidné, pohodové atmosféře. Volí si samy porci jídla, říkají si o přídavek. Na jídlo je jim poskytováno dostatek času. Nikdy je nenutíme do jídla, ale snažíme se, aby všechno alespoň ochutnaly a naučily se tak zdravému a pestrému stravování.