Společně za        vzděláním (5.ročník)

" Spojení je začátek, setkávání je pokrok, spolupráce je úspěch."


MALBA NA TÉMA: LÉTO, PLÁŽ, MOŘE


ŠPLH PO TYČI, ŽEBŘÍK


MALBA TÉMA "MELOUN"


TVORBA MOTÝLŮ, MALOVÁNÍ NA TÉMA "OKO"


VÝTVARKA V PŘÍRODĚ


VLASTIVĚDNÝ VÝLET DO PRAHY

Dne 2. a 3. května 2024 se žáci pátého ročníku ZŠ Bohuslavice u Zlína vydali na vlastivědný výlet za historickými památkami našeho hlavního města Prahy. Cesta autobusem Student Agency a vlakem Regiojet dětem díky komfortnímu vybavení rychle utekla. Než jsme se všichni ve vlaku stačili občerstvit, ocitli jsme se na hlavním vlakovém nádraží v Praze. 
     Naše cesta nás nejprve zavedla k budově Českého rozhlasu ve Vinohradské ulici, kde už na nás čekal vedoucí vědecké redakce Radiožurnálu pan Martin Pařízek s kolegou Ondřejem Vaňurou. Tito pánové nás provedli po celé budově, prošli jsme studiovým domem, kde jsme se dozvěděli nejrůznější zajímavosti z technického zákulisí a distribuce signálu, bez kterých by vysílání nebylo možné, prohlédli jsme si muzeum starých rozhlasových přijímačů, nahlédli jsme do největšího rozhlasového studia Symfonického orchestru Českého rozhlasu, kde nahrál svou poslední písničku zpěvák Karel Gott, vyzkoušeli jsme si v novém studiu rádia Junior moderování, byli jsme svědky živého vysílání ČR Dvojka s Terezou Kostkovou a Patrikem Děrgelem a vystoupali jsme i na terasu budovy, odkud byl krásný výhled na celou Prahu. Seznámili jsme se také s dalšími složkami Zpravodajství Českého rozhlasu, stanicemi Radiožurnál Plus a Radiožurnál Sport, zpravodajským webem iRozhlas a podcastem Vinohradská 12. Nenechali jsme si ujít ani možnost nahlédnout do newsroomu a setkat se s moderátory Radiožurnálu Jiřím Chumem nebo Daliborem Gondíkem. Z exkurze v Českém rozhlasu jsme si odnesli nejen spoustu upomínkových předmětů, ale především krásné zážitky a nové vědomosti.
     Naše cesta pak vedla k Národnímu muzeu a k soše svatého Václava na koni. Tady jsme se občerstvili, abychom nabrali síly k dalším kilometrům a mohli pokračovat po Václavském náměstí směrem k Prašné bráně, Obecnímu domu a po Královské cestě až na Staroměstské náměstí s Týnským chrámem a radnicí. Stihli jsme se ještě podívat do Starbucksu a do obchůdků se suvenýry, než začaly odbíjet hodiny na pražském orloji.
     Pak už naše kroky směřovaly ke Karlovu mostu a zámeckými schody na Pražský hrad ke katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha. Navštívili jsme také Vladislavský sál, baziliku sv. Jiří a Zlatou uličku, kde jsme si prohlédli útulné domečky a světničky se spousty suvenýrů. Zcela unaveni jsme nasedli na metro, které nás dopravilo až do pizzerie na dobrou večeři. Pak už zbývala jen cesta autobusem na hotel, kde jsme se kolem 19 hodiny večer ubytovali.
     Druhý den ráno nás čekala vydatná hotelová snídaně se spoustou chutných dobrot. Nejlepší byly palačinky. Po snídani jsme se dopravili tramvají kolem Národního divadla až pod lanovku na Petřín. Vystoupali jsme až
k Petřínské rozhledně a pobavili jsme se v zrcadlovém bludišti. Cestou z Petřína jsme fotografovali krásné výhledy na celou Prahu, potom jsme ještě navštívili Lennonovu zeď na pražské Kampě a občerstvili jsme se
ve vile českého herce a dramatika pana Jana Wericha. Pak už zbývaly jen nákupy pro naše blízké a oběd
v McDonaldu. Kolem 16 hodiny jsme došli na hlavní nádraží, odkud jsme se plni krásných dojmů vrátili zpět ke svým rodičům. 


VELIKONOCE VE VÝUCE


VYUČOVÁNÍ NARUBY


VÝTVARNĚ ZTVÁRNĚNÁ JMÉNA, ČÍSLA A PŘÍRODNINY


VÝROBA POMAZÁNEK


AKROBATICKÁ DRÁHA


ZIMNÍ ČAS V LÁHVI, MEDVĚD LYŽAŘ


STOLNÍ TENIS, PŘESKOK PŘES KOZU


BRUSLENÍ


TVOŘENÍ (VÝZDOBA) NA MAŠKARNÍ KARNEVAL


VÁNOČNÍ BESÍDKA


VÁNOČNÍ POVÍDÁNÍ S PANEM FARÁŘEM


VÁNOČNÍ SMAŽENÍ PALAČINEK


ZDOBENÍ VÁNOČNÍHO STROMEČKU


RADOST ZE ZIMY


VÝTVARNÉ PRÁCE (TECHNIKA HOUBIČKOVÁNÍ)


MALOVÁNÍ ÚSTY

(SPOLUPRÁCE VE DVOJICÍCH; UVĚDOMĚNÍ, JAK VZÁCNÉ JSOU RUCE A ZDRAVÍ)


KREATIVNÍ TVOŘENÍ VE SNĚHU


VÝMĚNA ZÁLOŽEK MEZI ŠKOLAMI (14. ročník česko-slovenského projektu "Záložka do knihy spojuje školy")


VYBÍJENÁ


TVORBA VÝROBKŮ NA VÁNOČNÍ JARMARK 


VÝTVARNÉ PRÁCE S TUŠÍ - PODZIM


FLORBAL, AKROBATICKÁ DRÁHA


HALLOWEENSKÉ VYUČOVÁNÍ (31. 10. 2023)


Připomínáme si státní svátek 28.října


JABLÍČKOVÝ DEN (25. 10. 2023)


HALLOWEENSKÉ TVOŘENÍ

MALOVÁNÍ SE SOLÍ: HALLOWEEN 


BASKETBAL


PRÁCE VE SKUPINÁCH


MALOVÁNÍ LISTŮ: "PODZIMNÍ DÁMA"; MALOVÁNÍ KAPLE (VÝROČÍ 20. LET SVĚCENÍ)