Distanční vzdělávání

Tak a máme po Velikonocích. A stejně tak nám skončil i víkend se slonicí Kali. Jak jste si ho děti užili? Dováděli jste a vymýšleli spolu neplechu? Já jsem slonici vzala na procházku a to bylo řečí. že se jí nikam nechce jít a že ji budou bolet nožičky. Nakonec šla a výlet si náramně užila. Sami vidíte na fotkách. 

A děti, poznáte, kam jsme s Kali vyrazili? Všichni to tam dobře znáte, protože tam často spolu chodíme. Představte si, že jsme vám na konci cesty nechali překvapení. Teda....Kali vám ho tam nechala. Stačí hledat oranžovou a pak zelenou stuhu, mašličku. Snad se Kali trefila...

(Překvapení je pouze pro děti MŠ- proto prosím berte pouze jeden balíček na rodinu. Děkujeme.)

P.S.: Pro ty, co by nevěděli, přikládám i mapu:5. - 9. 4. 202129. 3. - 2. 4. 2021


Všem dětem, které prošly zvířátkovou zahradu přejeme zábavný víkend se slonicí Kali. :) 

Vy ostatní nesmutněte, slonici vám taky posílám. Jen si ji musíte vytisknout sami ;)

Doufáme, že společně zažijete spoustu legrace. Na vaše zážitky, případně fotografie se všichni moc těšíme - facebooková skupina MŠ Bohuslavice u Zlína.   

ZVÍŘÁTKOVÁ STEZKA, ANEB CVIČENÍ SE ZVÍŘÁTKY NA ZAHRADĚ MŠ

Milé děti, 

od pondělí 29.3.2021 do pátku 2.4.2021 je pro vás na zahradě školky připravena stezka se 17 úkoly na protažení vašeho tělíčka. Vyrazte s maminkou nebo tatínkem a udělejte si hezké dopoledne nebo odpoledne. 

A když už budete na zahradě, můžete se i pohoupat, sklouznout na skluzavce a nebo nám můžete namalovat obrázek křídami. Budeme rádi i za fotky z místa cvičiště. 

Jen prosím dodržujte 2m rozestupy na rodinu (pokud se na ní s někým potkáte), dodržujte hygienická pravidla a dbejte na bezpečnost. Děkujeme. 


Velikonoční kraslice- plot MŠ

Protože se nyní nemůžeme sejít v mateřské škole, kde bychom společně vyráběli a tvořili nejen výzdobu, mám pro vás nápad, jak se zapojit. Na papír velikosti A4 (nejlépe z tvrdého papíru) nakreslete velké vajíčko, které děti vystřihnou a nazdobí.

Dejte dětem na výběr různé výtvarné materiály a nechte pracovat jejich fantazii za vaší případné podpory a pomoci. Vajíčko můžete například vymalovat barvami, vybarvit pastelkami, polepit samolepkami, nalepit na něj látku nebo barevné papíry. Můžete je taky potřít lepidlem a posypat třpytkami. Můžete být jakkoli kreativní. Hotové vajíčko přineste do složky položené na parapetu okna vedle dveří na zahradu mateřské školy (před vchodem na zahradu). Složka bude popsána nápisem VAJÍČKA

Vajíčka poté zalaminujeme do fólie, aby se nezničily deštěm, a připevníme na plot mateřské školy s poděkováním za společnou práci dětí a rodičů. Zde přikládám inspiraci, jaká mohou vajíčka například být. 

Otočné velikonoční kolečko z velikonočního balíčku- NÁVOD

Týden před Velikonocemi je výjimečný tím, že každý den má své jméno. Jmenují se podle toho, co speciálního se ten den dělalo. Jednotlivé dny velikonočního týdne najdeš i na otočném kolečku z velikonočního balíčku. Dotvoř ho a budeš vědět, který den zrovna je a jak se jmenuje. A nezapomeneš tak ani na koledování.

Nejprve vystřihni obě kolečka po čáře, dej je na sebe a poté si je připni špendlíkem na nástěnku přesně uprostřed (bílý bod na obrázku níže). Můžeš je také procvaknout drukem.22. - 26. 3. 202115. - 19. 3. 20211. - 14. 3. 2021